Olej z orzechów laskowych |
|
|
|
|
|
|
Olej zimnotłoczony i nierafinowany. Jest bogaty w witaminy i kwas oleinowy. Odżywia i rewitalizuje wszystkie rodzaje skóry. Doskonały do kąpieli i jako olej bazowy do masażu.
Olej z orzechów laskowych jest pozyskiwany z nasion owoców Corylus avellana. Największe uprawy orzechów znajdują się w Hiszpanii, Włoszech, Turcji oraz Stanach Zjednoczonych. Rośnie również w Polsce. Nasiono orzechu zawiera 55-65 % oleju. Olej znajdujący się w naszej ofercie pochodzi od dostawcy z Europy Zachodniej.
Olej z orzechów laskowych jest lekko żółty, delikatny, posiada charakterystyczny zapach. Zawiera kwas oleinowy, wapno, witaminę A i E.
Właściwości kosmetyczne
Olej z orzechów laskowych posiada właściwości stabilizujące i ściągające. Z tego względu zalecany jest do pielęgnacji skóry przetłuszczającej się, łojotokowej, z trądzikiem oraz z popękanymi naczynkami.
Doskonale jest wchłaniany przez skórę. Nie pozostawia na skórze tłustej warstwy.
ZASTOSOWANIE
W czystej postaci do pielęgnacji skóry, masażu. Jako składnik w produkcji kosmetyków do dziennej pielęgnacji, kremów na dzień.
Stosowany jest również w aromaterapii.
INCI:
|
Corylus avellana (Hazel) Seed Oil
|
Metoda ekstrakcji:
|
tłoczenie na zimno, nierafinowany |
| Okres trwałości: |
12 - 18 miesięcy
|
Zalecane stężenie:
|
1 - 100% |
Przechowywanie:
|
w chłodnym, suchym i zacienionym miejscu
|
| Liczba zmydlenia: |
190 mg KOH/ g tłuszczu
|
Brak dodatkowych obrazków
Opinie klientów:
Data: 03/02/2008 |
Autor: Agnieszka Goj |
Ocena:  |
| Ja bym go jednak do tłustej cery nie polecała. Jednak zostawia na skórze trochę tłustej warstewki. Za to jest rewelacyjny w przypadku skóry trochę przesuszonej i zniszczonej. Bardzo szybko zregenerował u mnie skórę dłoni zniszczoną środkami chemicznymi na którą już żadne kremy cuda nie pomagały. Nie posiada prawie w ogóle zapachu, co w przypadku olejów dla mnie jest plusem. |
Data: 11/02/2007 |
Autor: Agnieszka Grzelak |
Ocena:  |
| Oleje do pielęgnacji twarzy, to przyznać muszę szczerze, było dla mnie zaskoczenie. Olej z orzechów laskowych jest jednym z moich ulubionych. Ma nieco lepką konsystencję, ale bardzo dobrze się wsmarowuje i wchłania. Podobnie jak pani Joanna jest on dla mnie bazą do domowej wersji olejku pielęgnacyjnego Decleora, z tym że oprócz olejków eterycznych dodaje do niego skwalanu i używam go na noc. Skóra rano jest uspokojona, nie ma podrażnień, jest bardzo miła w dotyku.
Zapach samego oleju wg mnie prawie niewyczuwalny. |
Data: 22/11/2006 |
Autor: Joanna Napiórkowska |
Ocena:  |
| Świetny olej. Używam go jako bazy do mieszanek różnych olejków eterycznych. Robię taką domową wersję bardzo drogiego i ekskluzywnego olejku Decleor do twarzy. Działa wpaniale - a cena 10 razy niższa.
Sam w sobie, o dziwo jak dla mnie zapach ma prawie nie wyczuwalny, a spodziewałam się mocnijeszego orzechowego zapachu. Wchłania się bardzo dobrze i mnie nie zapycha. Po takiej nocnej kuracji - twarz jest rozjaśniona, wygładzona i uspokojona. |
|
|
Z tym produktem kupiono również: |
 |
|
Ekstrakt z kawy EKOLOGICZNY
Standaryzowany, wodno-rozpuszczalny ekstrakt z ziaren Kawy Arabskiej "Coffea arabiga L.", pochodzących z organicznych upraw. Zawiera min. 100 ppm kofeiny. Certyfikowany przez ECOCERT.... czytaj całość. |
|
|
|
 |
|
Łyżka miarowa poj. 0,5 ml / 1,0 ml
Plastikowa łyżeczka zakończona z jednej strony miarką o pojemności 1 ml. Służy do odmierzania surowców zarówno płynnych jak i sypkich. W miarce znajduje się linia dzięki czemu możesz również odmierzyć 0.5 ml.
... czytaj całość. |
|
|
|
|
|
|